1.0SMBJ48CA
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
1.0SMBJ48CA
JLCPCB Part #
C53403622
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 12.92A 1kW@10/1000us 1uA 48V 58.9V 77.4V Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS