SR0805MR-0718RL
MFR.Part #
SR0805MR-0718RL
JLCPCB Part #
C4053491
Description
-55℃~+155℃ 125mW 18Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±20% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS