SR0805KR-7W18RL
MFR.Part #
SR0805KR-7W18RL
JLCPCB Part #
C4041076
Description
-55℃~+155℃ 18Ω 250mW Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS