SR0805JR-7W75RL
MFR.Part #
SR0805JR-7W75RL
JLCPCB Part #
C20166720
Description
-55℃~+155℃ 250mW 75Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS