SR0805JR-7W4R7L
MFR.Part #
SR0805JR-7W4R7L
JLCPCB Part #
C873883
Description
-55℃~+155℃ 250mW 4.7Ω 500V Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS