SR0805JR-7W33RL
MFR.Part #
SR0805JR-7W33RL
JLCPCB Part #
C873878
Description
-55℃~+155℃ 250mW 33Ω 500V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS