SR0805JR-47100KL
MFR.Part #
SR0805JR-47100KL
JLCPCB Part #
C6823670
Description
-55℃~+155℃ 100kΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS