SR0805JR-076R8L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR0805JR-076R8L
JLCPCB Part #
C873849
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 6.8Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS