SR0805FR-7W4R7L
MFR.Part #
SR0805FR-7W4R7L
JLCPCB Part #
C873778
Description
-55℃~+155℃ 250mW 4.7Ω 500V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS