SR0603FR-7T27RL
MFR.Part #
SR0603FR-7T27RL
JLCPCB Part #
C6496278
Description
-55℃~+155℃ 250mW 27Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS