SR0603DR-7W6K8L
MFR.Part #
SR0603DR-7W6K8L
JLCPCB Part #
C7084618
Description
-55℃~+155℃ 200mW 6.8kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS