RT0805FRE07536KL
MFR.Part #
RT0805FRE07536KL
JLCPCB Part #
C869498
Description
-55℃~+155℃ 125mW 536kΩ Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS