RT0805DRE072R21L
MFR.Part #
RT0805DRE072R21L
JLCPCB Part #
C868718
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.21Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS