RT0805DRE0718KL
MFR.Part #
RT0805DRE0718KL
JLCPCB Part #
C728663
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 18kΩ Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS