RT0805DRD0788R7L
MFR.Part #
RT0805DRD0788R7L
JLCPCB Part #
C2103048
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 88.7Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS