RT0805BRE075R36L
MFR.Part #
RT0805BRE075R36L
JLCPCB Part #
C5896413
Description
-55℃~+155℃ 125mW 5.36Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS