RT0603WRC07806RL
MFR.Part #
RT0603WRC07806RL
JLCPCB Part #
C4183034
Description
-55℃~+155℃ 100mW 806Ω Thin Film Resistor ±0.05% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS