RT0603FRD07140RL
MFR.Part #
RT0603FRD07140RL
JLCPCB Part #
C863314
Description
-55℃~+155℃ 100mW 140Ω Thin Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS