RT0603CRD076K8L
MFR.Part #
RT0603CRD076K8L
JLCPCB Part #
C705905
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.8kΩ 75V Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS