RT0603CRD0736KL
MFR.Part #
RT0603CRD0736KL
JLCPCB Part #
C4027083
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS