RT0805WRB0728R7L
MFR.Part #
RT0805WRB0728R7L
JLCPCB Part #
C4036120
Description
-55℃~+155℃ 125mW 28.7Ω Thin Film Resistor ±0.05% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS