RT0402FRE07500RL
MFR.Part #
RT0402FRE07500RL
JLCPCB Part #
C6460545
Description
-55℃~+155℃ 500Ω 63mW Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS