RT0402FRE07240RL
MFR.Part #
RT0402FRE07240RL
JLCPCB Part #
C723429
Description
-55℃~+155℃ 240Ω 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS