RT0402DRE07825RL
MFR.Part #
RT0402DRE07825RL
JLCPCB Part #
C705687
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 825Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS