RT0402DRD07576RL
MFR.Part #
RT0402DRD07576RL
JLCPCB Part #
C853684
Description
-55℃~+155℃ 576Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS