RT0402DRD071K5L
MFR.Part #
RT0402DRD071K5L
JLCPCB Part #
C728571
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS