RT0402CRE0716R5L
MFR.Part #
RT0402CRE0716R5L
JLCPCB Part #
C2121812
Description
-55℃~+155℃ 16.5Ω 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.25% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS