RT0402CRD07300RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0402CRD07300RL
JLCPCB Part #
C853467
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 300Ω 62.5mW Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS