RT0402BRE0738K3L
MFR.Part #
RT0402BRE0738K3L
JLCPCB Part #
C853244
Description
-55℃~+155℃ 38.3kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS