RC0805JR-0747KP
MFR.Part #
RC0805JR-0747KP
JLCPCB Part #
C5862643
Description
-55℃~+155℃ 125mW 47kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS