RT0402BRD07976RL
MFR.Part #
RT0402BRD07976RL
JLCPCB Part #
C852963
Description
-55℃~+155℃ 50V 63mW 976Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS