RT0402BRD07806RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0402BRD07806RL
JLCPCB Part #
C852922
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 806Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS