RL0805JR-7W0R036L
MFR.Part #
RL0805JR-7W0R036L
JLCPCB Part #
C20164903
Description
-55℃~+155℃ 250mW 36mΩ Thick Film Resistor ±1200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS