RC1206FR-7W16K2L
MFR.Part #
RC1206FR-7W16K2L
JLCPCB Part #
C6757611
Description
-55℃~+155℃ 16.2kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS