RC1206DR-0768RL
MFR.Part #
RC1206DR-0768RL
JLCPCB Part #
C6965319
Description
-55℃~+155℃ 250mW 68Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS