RC1206DR-073K6L
MFR.Part #
RC1206DR-073K6L
JLCPCB Part #
C6165114
Description
-55℃~+155℃ 250mW 3.6kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS