RC0805JR-7W5K6L
MFR.Part #
RC0805JR-7W5K6L
JLCPCB Part #
C20163624
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.6kΩ Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS