RC0805FR-7W5K6L
MFR.Part #
RC0805FR-7W5K6L
JLCPCB Part #
C6966028
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS