RC0805FR-077K5L
MFR.Part #
RC0805FR-077K5L
JLCPCB Part #
C114547
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 7.5kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS