RC0805FR-072M55L
MFR.Part #
RC0805FR-072M55L
JLCPCB Part #
C483048
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.55MΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS