RC0805FR-0718KL
MFR.Part #
RC0805FR-0718KL
JLCPCB Part #
C114522
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 18kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS