RC0805DR-071K78L
MFR.Part #
RC0805DR-071K78L
JLCPCB Part #
C4019782
Description
-55℃~+155℃ 1.78kΩ 125mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS