RC0805DR-07158RL
MFR.Part #
RC0805DR-07158RL
JLCPCB Part #
C4124909
Description
-55℃~+155℃ 125mW 158Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS