RC0603FR-07976RL
MFR.Part #
RC0603FR-07976RL
JLCPCB Part #
C185302
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 976Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS