RC0603FR-0738K3L
MFR.Part #
RC0603FR-0738K3L
JLCPCB Part #
C137736
Description
-55℃~+155℃ 100mW 38.3kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS