RC0603FR-072R55L
MFR.Part #
RC0603FR-072R55L
JLCPCB Part #
C482801
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.55Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS