RC0603DR-0720R5L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603DR-0720R5L
JLCPCB Part #
C858911
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 20.5Ω 75V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS