RC0402JR-7W36RL
MFR.Part #
RC0402JR-7W36RL
JLCPCB Part #
C7037806
Description
-55℃~+155℃ 125mW 36Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS