RC0402JR-0782RL
MFR.Part #
RC0402JR-0782RL
JLCPCB Part #
C137835
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 82Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS