RC0402JR-072K7L
MFR.Part #
RC0402JR-072K7L
JLCPCB Part #
C137888
Description
-55℃~+155℃ 2.7kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS